Zdrowotna moc korzeni – potwierdzone przez znaną zielarkę – przywracają chrząstkę i wnikają w stawy – lepsze niż chemia

Zioła i korzenie działają uzdrawiająco na stawy i regenerują chrząstkę – skuteczniej niż chemia!

Elena Fedorovna Zaitseva, znana zielarka, która zajmuje się medycyną oraz ziołolecznictwem od 8 lat, zaleca szereg kuracji ziołowych na różne schorzenia.

Została ona zaproszona przez opatów klasztorów i świątyń, aby nauczała ziołolecznictwa i przeprowadzała rozmowy. Prowadzi również wykłady dotyczące leczenia ziołami dla certyfikowanych pracowników instytucji medycznych.

Jak sama twierdzi: „Jeśli nie chcesz zachorować, wykop trzy korzenie: łopian, mniszek lekarski i trawę pszeniczną. Z tych korzeni zrobisz wywar i wypijesz go”.

Korzeń trawy pszenicznej 

Jest znany z tego, że rośnie w każdym ogrodzie i jest w stanie wyleczyć każdą przypadłość. Ratuje przed chorobami wszystkie dzikie i domowe zwierzęta.

Wywar przygotowany z kłączy trawy pszenicznej stosuje się w przypadku opuchlizny, obrzęków, stanów zapalnych pęcherza moczowego, kamieni nerkowych oraz pęcherzyka żółciowego, chorób płuc, jelit, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń pracy jajników, osteochondrozy,czy skazy wysiękowej – lista chorób się nie kończy! Jest on też doskonałym remedium na bóle reumatyczne czy zapalenie stawów.

Korzeń mniszka lekarskiego

Jest on stosowany w przypadkach anemii, raka żołądka i wątroby, stanach zapalnych węzłów chłonnych oraz chorobach stawów.

Korzeń łopianu

Elena Fedorovna jest zdania, że łopian leczy wszelkie choroby onkologiczne. Jest również przydatny w leczeniu cukrzycy, zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok, wspomaga pracę stawów, serca i układu krwionośnego.

Twierdzi ona także, że korzeń łopianu jest w stanie wyleczyć zapalenie wątroby typu C w ciągu 2-3 miesięcy. Łagodzi on stany zapalne pęcherzyka żółciowego, pomaga na kamienie żółciowe i nerkowe.

Świetnie sprawdza się również w problemach dermatologicznych stosowany na skórę z oparzeniami, ranami, ropniami, łuszczycą, odleżynami, toczniem rumieniowatym oraz zatrzymuje wypadanie włosów.

Jak stosować?

Korzenie roślin mają najwięcej właściwości leczniczych wczesną wiosną, ale można również stosować te zebrane jesienią. Po wykopaniu należy je umyć i osuszyć.

Aby przygotować leczniczy napar, najpierw należy 1 łyżkę posiekanych korzeni zalać wrzątkiem i gotować przez 10 min. Następnie odstawić je na 2 godziny. Wywar należy odcedzić i pić 3 razy dziennie po 1/2 łyżki, na 10-15 minut przed posiłkiem.

Można przygotować mieszankę trzech korzeni lub pić je naprzemiennie: tydzień korzeń łopianu, następnie tydzień mniszek lekarski i tydzień trawę pszeniczną.

Według Eleny Zaitsevy kuracja ziołami powinna trwać przez miesiąc, następnie należy zrobić 5 dni przerwy i powtórzyć kurację. Leczenie ostrej choroby może trwać od 3 do 5 miesięcy.