Najciekawsze i najpopularniejsze przepisy kulinarne w sieci!

Jak przyrządzić pyszną zupę. Kilka uniwersalnych wskazówek, które każda gospodyni musi poznać

Gdybyśmy poprosili Cię o sporządzenie listy najbardziej kontrowersyjnych i najtrudniejszych do przygotowania potraw, czy umieściłbyś na niej zupę?

9 na 10 gospodyń domowych natychmiast odpowiedziałoby negatywnie, a jedna najprawdopodobniej szukałaby w tej sprawie jakiegoś rozwiązania.

Chodzi o to, jak ugotować pyszną zupę – nie jest to pytanie, które zaskoczy, ponieważ każdy ma swoje własne sztuczki. Ale istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, które przydadzą Ci się, niezależnie od tego jaką zupę przyrządzasz.

jak ugotować pyszną zupę

Jak ugotować pyszną zupę warzywną z mięsem i bez

Kiedy zbyt posoliłaś zupę obierz surowe ziemniaki i włóż do garnka – pochłoną one nadmiar soli.

Aby uzyskać idealny smak, sól należy dodać do rosołu pół godziny przed końcem gotowania, a do zupy rybnej na 3 minuty przed końcem gotowania.

Jak ugotować pyszny rosół? Dodaj do niego całą cebulę i marchewkę, a zrezygnuj z liścia laurowego.

warzywa do zupy

Jeśli planujesz dodać czosnek do zupy, zrób to prawie na samym końcu gotowania. Przyprawa zachowa nie tylko aromat, ale także swoje zdrowotne zalety.

czosnek w zupie

15 minut przed gotowaniem bulionu z kości dodaj do niego plasterek twardego sera.

tarty twardy ser

Dodaj obraną cebulę, wcześniej upieczoną w piekarniku do dowolnego bulionu mięsnego. Wtedy będzie niezwykle smaczny i będzie miał piękny kolor.

obierz cebulę

Za każdym razem, gdy gotujesz zupę bez ziemniaków, ale z dużą ilością innych warzyw, dodaj kilka łyżek mąki do bulionu. Wtedy będzie smaczniejsza i gęstsza. Wcześniej taką mąkę należy podsmażyć z niewielką ilością oleju.

W procesie przygotowania zupy konieczne jest usunięcie nie tylko piany, ale także tłuszczu. I trzeba to zrobić kilka razy. Jeśli chcesz, aby zupa była klarowna, zdejmij pokrywkę z garnka, gdy tylko woda się zagotuje i szybko usuń pianę.

Jeśli podczas gotowania piana opadnie na dno garnka, dodaj szklankę zimnej wody: piana się podniesie i możesz ją wtedy łatwo usunąć.

Powiedz nam, jakich Ty trików używasz i co pozwala Ci ugotować pyszną zupę. Być może niektóre tajemnice kulinarne przekazywane są w Twojej rodzinie z pokolenia na pokolenie, czy sama wymyślasz pomysły? 

Dziel się informacjami z przyjaciółmi i sam skorzystaj z naszych wskazówek.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.