Zapomniana metoda nawożenia roślin – dzięki niej kwiaty rosną jak szalone. Zakwitną jak nigdy dotąd!

Zapomniana metoda nawożenia roślin! Zakwitną jak nigdy dotąd!

Nie od dzisiaj wiadomo, że opieka nad roślinami to dużo więcej niż podlewanie ich „od czasu do czasu”. Ci nieco bardziej zaznajomieni ze sztuką florystyczną, wiedzą w dodatku, że nawet regularne podlewanie niewiele da, jeśli używa się do niego wyłącznie wody.

Za to mało kto wie, że świetnym „pokarmem” dla roślin jest… mleko. Mleczny nawóz dla roślin sprawi, że Twoi zieloni podopieczni rozkwitną jak nigdy dotąd, a w dodatku jesteś w stanie przygotować go we własnym domu.

Dlaczego akurat mleko?

Ponieważ zawiera mnóstwo mikroelementów przydatnych roślinom w procesie rozwoju, a poza tym jest świetnym lekarstwem dla gleby. Bakterie zawarte w mleku sprawiają, że korzenie rośliny są dużo bardziej odporne na pleśń i grzyby, a ponadto syntetyzują witaminy i wiele innych substancji, bez których trudno byłoby kwiatom w pełni rozkwitnąć. Dzięki mleku im się to uda!

Jak przyrządzić taki nawóz? To bardzo proste. Będziesz potrzebować:

  • 1 litr wody;
  • 100 ml mleka (im świeższe, tym lepsze);
  • 3 kropel jodu;

Co dalej?

Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki, potrząśnij i odstaw na jakiś czas. Na godzinę przed zaaplikowaniem swojej roślinie mlecznej mieszanki, podlej ją wodą, ponieważ sam nawóz wlany do suchej gleby mógłby mieć na nią niekorzystny wpływ.

Wlej do doniczki około 4-6 kropel roztworu, w zależności od rozmiaru rośliny. Powtarzaj proces co dwa tygodnie i ciesz się pięknym kwitnieniem;

W dodatku jeżeli chcesz dać swojej roślinie dodatkową warstwę ochronną przed szkodnikami (wszyscy wiemy jak natrętne potrafią być przędziorki), tym samym roztworem możesz delikatnie spryskać jej liście. Musisz jednak uważać, bo powyższa mieszanka nie sprawdzi się w przypadku sukulentów i palm.

Kto by pomyślał, że mleko potrafi tyle dobrego?