Kilka zastosowań octu podczas robienia prania. Działa lepiej niż jakikolwiek proszek. Jestem zaskoczona skutecznością

Proszki i płyny do prania kosztują krocie? Szukasz taniego zamiennika, który na zawsze odmieni Twoje pranie?

A co jeśli powiem, że masz ten produkt w domu? Tak, mowa o białym, destylowanym occie. Jest to tania i ekologiczna opcja, która zmyje każdy brud! Poniżej dowiesz się o jego pięciu zdumiewających właściwościach.

Pierwsza z nich to usuwanie trudnych plam.

Biały ocet radzi sobie ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń, bez względu na to w jaki sposób powstały. Istnieją dwie drogi usunięcia plam:

W przypadku łagodnych zabrudzeń sprawdzi się wymoczenie ubrań w misce zawierającej mieszaninę białego octu i gorącej wody, w stosunku 1:2.

Gdy mamy do czynienia z obszerniejszymi plamami warto skorzystać z butelki ze spryskiwaczem, spryskać zabrudzenie octem i pozostawić na około 15 minut. W obu przypadkach plamy powinny zniknąć po praniu.

Właściwości wybielające.

Ocet jest wspaniałym środkiem do prania białych ubrań. Wystarczy dodać szklankę octu do prania. Sprawdza się również w usuwaniu żółtych plam pod pachami.

W tym celu konieczne jest wymoczenie ubrań w mieszaninie octu i gorącej wody, tym razem stosunek 1:4. Następnie konieczne jest przemycie ubrań czystą wodą.

Ocet rozkłada resztki detergentów, tym samym zmiękczając tkaniny. Aby zachować miękkość ulubionych ubrań na dłużej, wystarczy do dozownika z płynem wlać szklankę octu. Jakie to proste!

Ocet kojarzy się z nieprzyjemnym, drażniącym zapachem, mimo to ma właściwości pozwalające pozbyć się przykrych zapachów.

Jak to działa? Ocet dodany do prania zabija niepożądane bakterie a ubrania odzyskują dawny, przyjemny zapach.

Jeszcze jedna świetna zaleta octu. Sprawia on, że ubrania dużo dłużej zachowują swój piękny kolor. Jest to istotna sprawa, gdyż w wyniku częstego prania naszych ulubionych elementów garderoby są one narażone na wyblaknięcie.

Żeby temu zapobiec już od pierwszego prania powinieneś dodawać do swojego prania szklankę octu.

To trick przydatny zwłaszcza w przypadku ciemnych tkanin, bądź jeansów. I ostatnia rada, jeśli boisz się, że jakaś kolorowa tkanina puści kolor i zafarbuje twoją ulubioną bluzkę, wystarczy że wymoczysz problematyczne ubranie w occie przed praniem.

Przy następnym praniu nie zapomnij o tym niesamowitym, naturalnym detergencie!