Usuń żółte, uporczywe plamy w kuchni tymi domowymi sposobami. Szybko i skutecznie

Wszyscy posiadają w swoich domach wyposażenie które posiada białe elementy.

Zazwyczaj jest to pralka, lodówka, parapet, mikrofalówka, rama okna, przełączniki, drzwi. Często dotykane, narażone na promienie słońca (rama okienna), wahania temperatury i upływ czasu stają się żółte i nieestetyczne. Można temu zaradzić, poniżej opisze kilka domowych sposobów na skuteczne wyczyszczenie plastiku.

Sposób 1

Biodegradowalnym i zarazem tanim wybielaczem na takie przebarwienia będzie ocet. Ważne, aby używając go ubrać na dłonie rękawiczki.

Wystarczy przetrzeć zżółknięty obszar namoczoną w occie gąbką lub szmatką. Po kilku minutach należy powtórzyć czynność, ale już wypłukaną ścierką. Element stanie się jak nowy.

Sposób 2

Kolejnym bardzo skutecznym i naturalnym detergentem, który każdy posiada w domu jest szare mydło. Należy przygotować z niego papkę, którą następnie kładziemy na element, który chcemy wyczyścić.

Najprościej będzie zetrzeć mydło na tarce i rozpuścić wiórki w gorącej wodzie. W ten sposób stworzymy ekologiczne czyściwo. Pastę po kilku minutach należy spłukać.

Sposób 3

Pomocny będzie produkt dostępny w specjalnych sklepach fryzjerskich lub dodatek do rozjaśniaczy włosów – 12% utleniacz do włosów. Należy z nim postępować tak jak w przypadku pasty mydlanej.

Nanieść go na zanieczyszczony obszar i pozostawić na 10 minut po czym spłukać. Czynność można powtarzać do uzyskania zadowalającego efektu.

Sposób 4

Każda pasta do zębów posiada drobinki ścierne, które świetnie radzą sobie nie tylko z nalotem na zębach, ale także z tym na sprzęcie domowym. Pasta świetnie oczyści z niechcianych śladów i brudów.